Jaunākajā video, kuru veidoju kopā ar BENU Aptieka, ir ārkārtīgi daudz vērtīgas informācijas tiem, kuri vēlas savu ādu skaistu un tīru. Šajā bloga ierakstā varat izlasīt dažas svarīgākās un, manuprāt, interesantākās atziņas, kuras ieguvu no speciālistēm - ārstes-dermatoloģes Laumas Valeines, BENU Aptieka skaistuma speciālistes Nātālijas Gavriļčenko un uztura speciālistes Lienes Sondores.

Ādas attīrīšana


✓ Āda dienas laikā ir jāatīra divas reizes - no rīta un vakarā. Nekad neej gulēt ar kosmētiku! Tas ne tikai aizsprosto poras, radot izsitumus un iekaisumus, bet ilgtermiņā arī paātrina ādas novecošanos.
✓ Ādas attīrīšanai izvēlies savas ādas tipam un stāvoklim piemērotus produktus. Nepiemērotu produktu lietošana var kaitēt tavai ādai. Piemēram, ļoti agresīvi attīrošie līdzekļi sausu ādu padarīs vēl sausāku, saasinot esošo problēmu.
✓ Universāls ādas attīrīšanas līdzeklis, kas būs piemērots visiem ādas tipiem, ir micelārais ūdens.
✓ Lietojot ar ūdeni noskalojamos līdzekļus, pēc sejas mazgāšanas lieto arī micelāro ūdeni vai toniku. Ja jānoņem arī dekoratīvā kosmētika, tad to dara ar micelāro ūdeni pirms sejas mazgāšanas ar putojošu līdzekli.
✓ Lietojot attīrošo pieniņu vai divfāžu kosmētikas noņēmēju, vienmēr pēc tiem vēlreiz notīri seju ar micelāro ūdeni.
✓ Acu zonu attīri tikai ar micelāro ūdeni. Izvairies no mazgāšanas ar parasto ūdeni, jo tas sausinās ādu.
✓ Vienu (sausai ādai) vai divas (taukainai, kombinētai ādai) reizes nedēļā veic ādas dziļo attīrīšanu izmantojot skrubi vai pīlingu. Pārāk bieža skrubja lietošana var padarīt ādu sausu un jutīgu. Pievērs arī uzmanību, cik tas ir abrazīvs - ar to nevajag pārspīlēt.
✕ Ādu nevajag tīrīt biežāk kā 2 reizes dienā.
✕ Nekad nesporto ar kosmētiku! Vienmēr to noņem pirms treniņa, kā arī notīri seju pēc sportošanas.
✕ Mitrās salvetes kosmētikas noņemšanai atstāj ceļojumiem un reizēm, kad nav iespējams normāli notīrīt seju. Neizmato tās kā ikdienas sejas kopšanas līdzekli.


Pareizs uzturs skaistai ādai

 

✓ Dzer pietiekami daudz šķidruma. Dienā vajadzētu izdzert 1.5-2l ūdens.
✓ Ēd sabalansētu uzturu. Šķīvja princips - 1/2 dārzeņi, 1/4 olbaltumvielas, 1/4 graudaugu izcelsmes produkti.
✓ Sejas ādai ļoti svarīgas ir olbaltumvielas, jo tās piedalās kolagēna veidošanā, kas, savukārt, atbild par ādas tvirtumu. Svarīgi uzturā lietot piena produktus, kvalitatīvu gaļu un zivis.
✓ Ēd rupjmaizi un sēklu maizi. Baltmaizi atstāj svētku reizēm.
✓ Neaizmirsti par veselīgajiem taukiem, kas ir labās eļļās, sēkliņās, avokado un zivīs.
✓ Cepšanai un salātiem izmanto Extra Virgin Cold Pressed olīveļļu.
✕ Kokosriekstu un palmu eļļa satur piesātinātos taukus, kas paaugstina holesterīna līmeni asinīs, tāpēc labāk izvairies no šīm eļļām savā uzturā.
✕ Izvairies no cukura - batoniņi, saldie jogurti, gāzētie, saldie dzērieni, saldās brokastu pārslas u.tml. 
✕ Regulāri neēd pusfabrikātus, fast food un našķus - desas, čipsus un dažādus citus ātrās pagatavošnas ēdienus (nagetus, pelmeņus, frī kartupeļus u.tml.).

Noteikti noskaties arī video! Tajā visas speciālistes dalās ar vēl citiem ļoti noderīgiem padomiem un ieteikumiem, kā arī atbild uz skatītāju jautājumiem. Ceru, ka arī jūs uzzinājāt ko jaunu un noderīgu!