Maija mēnesī kopā ar BENU Aptieka runāsim par drošu sauļošanos un ādas aizsardzību no saules.  Āda ir mūsu ķermeņa lielākais orgāns, kas sastāv līdz pat 70% ūdens. Tāpēc pareiza ādas kopšana vasaras laikā, kad saule ir īpaši intensīva, ir būtiska dienas rutīnas sastāvdaļa. Cik ilgi drīkst uzturēties saulē? Kā atrast piemērotāko krēmu pirms un pēc sauļošanās? Vai drīkst sauļoties, ja ir izteikta ādas pigmentācija? Ko darīt, ja gadījies saulē apdegt? Kāda ir mākslīgās saules – solārija ietekme uz mūsu ādu? Par to visu un citiem būtiskajiem ādas kopšanas jautājumiem vasarā runājām maija video, bet šeit varat redzēt īsu tā konspektu.

Ļoti laba ziņa - maijā visās BENU Aptiekās kosmētikai, kas paredzēta ādas aizsardzībai no saules atlaides līdz 40%!  

Manā Instagram kontā arī šobrīd ir aktīvs konkurss, kurā var laimēt Eucerin sauļošanās kosmētikas komplektu.

 • Ādai ir dabiska aizsardzības spēja pret saules staru iedarbību – dabiskais “aizsargfiltrs”. Šī dabiskā aizsardzības spēja ir atkarīga no ādas fototipa, kas nosaka spēju iegūt iedegumu (dabisko aizsardzību) un novērst UV staru izraisītu bojājumu. Kopumā ir 5 vai 6 (atkarībā no klaisfikatora) fototipi. (Sīkāk par katru dzirdēsiet video.) 1. tips ir visgaišākais un tam nepieciešama visaugstākā aizsardzība, bet 5.-6. tipam jau var izvēlēties aizsargkrēmu ar mazāku SPF. Dabīgā ādas aizsardzība nenodrošina pret saules nodarītajiem bojājumiem, tās jau ir tā sekas, tāpēc ir svarīgi lietot saules aizsargkrēmu, kas pasargā no īpaši kaitīgajiem UVA, kā arī no UVB stariem.
 • Vasaras periodā vairāk piedomā pie ādas attīrīšanas, tā kā karstumā tā pastiprināti svīst un iespējami dažādi iekaisīgi procesi. Vairāk izvēlies mitrinošus, nevis barojošus produktus.
 • Saulē būtu ieteicams uzturēties līdz 1h. Saule visintensīvākā ir laikā no 11 līdz 16, kad sauļoties nav ieteicams.
 • Ja ādai ir izteikta pigmentācija, tad ir ļoti svarīgi izmantot saules aizsarglīdzekļus ar augstu SPF. Dzimumzīmes ieteicams pārbaudīt reizi gadā pie speciālista ar īpašu aparatūru. To var veikt gan pirms, gan pēc sauļošanās sezonas.
 • Vasarā seko līdzi UV radiācijas indeksiem, kurus var atrast meteo.lv. Tos vērtē skalā 1-11. Kad saules radiācija ir 8-11, tad bērniem un veciem cilvēkiem ieteicams uzturēties iekštelpās.
 • Solārijs ādai nedod neko labu, bet gan paātrina ādas novecošanos un pakļauj citiem riskiem. Labāk ir sauļoties dabā, izmantojot piemērotu SPF aizsarglīdzekli, kas nodorošinās veselīgu iedegumu. Bet vienmēr to dari drošā laikā un nepārspīlējot!
 • Ja āda saulē ir apdegusi, tad to nepieciešams atdzesēt. Var uzlikt vēsa ūdens kompresi vai izmantot dažādus speciālus aptiekā nopērkamus līdzekļus, kas atdzesēs, mitrinās un kops ādu. Notiekti nedrīkst likt virsū sviestu vai krējumu! Jebkurš taukains produkts neļaus ādai atdzist.
 • Izvēlies savam ādas tipam piemērotu sauļošanās kosmētiku. Āptiekā pieejami līdzekļi visiem ādu tipiem un problēmām - problemātiskai, sausai ādai, jutīgai un saules alerģiskai ādai, bērniem no 3 mēnešu vecuma u.c.
 • Aizsargfiltri iedalās fizikālajos un ķīmiskajos. Fizikālie starus atstaros, bet ķīmiskie absorbēs. Fizikālie parasti ir bērnu kosmētikā, šie krēmi ir izteikti balti un strādā uzreiz pēc uzklāšanas. Kīmiskie filtri uz ādas neatstāj baltu nokrāsu, tie sāk iedarboties 20-30 minūtes pēc uzklāšanas.
 • SPF (angļu val. Sun Protective Factor) ir saules aizsardzības efektivitātes mērvienība, kas norāda uz aizsardzības pakāpi pret saules apdegumiem. Jo lielāks SPF, jo lielāka aizsardzība. Tāpēc jo gaišāka un vieglāk apdegoša ir āda, jo augstāku SPF tai vajag. Gaišai ādai ar vasaras raibumiem, blodiem vai rudiem matiem un zilām acīm nepieciešams SPF 50+.
 • Dodoties sauļoties vienmēr paņemiet līdzi sauļošanās līdzekli ar SPF. To vajag atkārtoti uzklāt pēc katras peldes un ik pēc 2-3h. Dzeriet daudz ūdens, lietojiet saules brilles ar UV staru aizsardzību un valkājiet cepuri/galvassegu.

Noteikti noskaties arī video, lai uzzinātu visu sīki un smalki! 
Lai jums saulaina un skaista vasara!