Lielākajai daļai no mums nepieciešamas aptuveni 8 stundas miega katru nakti, lai pa dienu justos komfortabli, tomēr citiem cilvēkiem var vajadzēt gulēt vairāk vai mazāk. Svarīgākais ir saprast, cik daudz miega vajag tieši tev un tad censties šo daudzumu sasniegt arī idienā. Ja pamostoties jūties noguris un visu dienu domās sapņo, cik labi būtu pagulēt diendusu, visdrīzāk pa nakti neesi pietiekami daudz gulējis.

Kas notiek, ja guli pārāk maz?


Ikviens ir piedzīvojis bezspēku, aizkaitinātību un koncentrēšanās spēju zudumu pēc slikti gulētas nakts. Bezmiega nakts, kas gadās reizi pa reizei, varbūt nākamajā dienā tev liks justies nogurušam un aizkatināmam, bet nekaitēs veselībai.
Tomēr pēc vairākam negulētām naktīm, ietekme uz mentālo veselību sāk kļūt nopietnāka. Tavs prāts kļūst miglains, paliek grūti koncentrēties un pieņemt lēmumus. Pasliktinās pašsajūta un garastāvoklis, palielinās risks savainoties vai iekļūt negadījumā gan darbā, gan mājās vai ceļā.

Ja tas tā turpinās, tad miega deficīts var ietekmēt kopējo veselību un palielināt risku iegūt nopietnas veselības problēmas, piemēram, aptaukošanos, sirds slimības, augstu asinsspiedienu un diabētu.7 veidi, kā kārtīgs nakts miegs var uzlabot tavu veselību:


Miegs vairo imunitāti 
Ja tu saķer katru saaukstēšanos un gripu, kas gadās tavā ceļā, tad, iespējams, pie vainas tas, cik daudz laika velti miegam. Ilgstošs miega trūkums var izjaukt imūnsistēmu, tāpēc organismam ir grūtāk cīnīties ar dažādiem vīrusiem, kas tev uzbrūk.

 

Gulēšana var likt zaudēt svaru


Gulēšanas trūkums var palielināt tavu svaru! Pētījumi atklāj, ka cilvēkiem, kuri guļ mazāk kā 7 stundas dienā, ir tendence vairāk pieņemties svarā, līdz ar to arī lielāks risks aptaukoties, nekā tiem, kas guļ vismaz 7 stundas. Tiek uzskatīts, ka tas ir samazinātā leptīna daudzuma dēļ (hormons, kas nomāc apetīti) un palielinātā grelīna daudzuma dēļ (izsalkuma hormons).
 

Miegs uzlabo mentālo veselību


Ja viena bezmiega nakts var tevi nākamajā dienā var padarīt aizkaitināmu un kašķīgu, tad nav brīnums, ka hronisks miega parāds var izraisīt ilgtermiņa garastāvokļa traucējumus, piemēram, depresiju un trauksmi.

Miegs aizkavē cukura diabēta rašanos


Pētījumi norāda, ka cilvēkiem, kuri parasti guļ mazāk nekā 5 stundas, var būt palielināts risks saslimt ar cukura diabētu.
Dziļā miega trūkums var izraisīt otrā tipa cukura diabētu, tā kā ķermenī izmainās glikozes procesi, ko ķermenis izmanto enerģijai.
 

Miegs vairo libido


Pētījumos novērtots, ka vīrieši un sievietes, kuri guļ parāk maz, izrāda mazāku interesi par seksu. Vīriešiem, kuri cieš no miega apnojas (stāvoklis, kuru raksturo pēkšņa elpošanas apstāšanās miega laikā), bieži novēro zemāku testosterona līmeni asinīs, kas var pazemināt libido.
 

Miegs palīdz pret sirds slimībām


Ilstoša miega trūkums var tikt saistīts ar paātrinātu sirdsdarbību, paaugstinātu asinsspiedienu un paaugstinātu daudzumu dažādu citu vielu daudzumu, kas tiek saistītas ar iekaisumu rašanos, tādejādi var uzlikt papildus slodzi tavai sirdij.
 

Miegs vairo auglību


Grūtības ar bērniņa ieņemšanu var būt saistītas ar miega trūkumu gan sievietei, gan vīrietim. Regulāri miega traucējumi var izraisīt problēmas ieņemt bērniņu, tā kā samazinās reproduktīvo hormonu sekrēcija. 

Kā atgūt nokavēto miegu?Ja neesi pietiekami daudz gulējis, tad vienīgais vēids, kā to kompensēt - vairāk gulēt!
Tas nenotiks vienas nakts laikā. Ja miega trūkums bijis vairākus mēnešus, tad tev būs uzkrājies nopietns miega bads, tāpēc atgūšanās no tā notiks vairāku nedēļu garumā.
Sāc ar nedēļas nogali, pievieno papildus 2 stundas miega. Ej gulēt, kad esi noguris un ļauj ķermenim pamosties, kad tas vēlās (nekādu modinātājpulksteņi!).
Sākumā tavs miegs var sasniegt 10 stundas naktī. Pēc laika, miega ilgums samazināsies.
Nepaļaujies uz kofeīnu un enerģijas dzērieniem, kā īstermiņa risinājumiem. Tie var īslaicīgi palielināt tavu enerģiju un koncentrēšanās spējas, bet ilgetmiņā tie izjauc tavu miega ritmu.

Vislabākais miegs - ērtā gultiņā!


Nu jau pus gadu lietoju Lonas.lv gultu un esmu par to stāvā sajūsmā! Tā ir ļoti kvalitatīva, stabila un, protams, arī īsta konfekte acīm. Mans gultas modelis ir Boss. To izvēlējos no auduma, kas atgrūž dzīvnieku matiņus (man mājās ir pūkaina haskiju meitene Marija), un tas šo darbiņu dara fantastiski, tuklāt audums arī ir pasakaini mīksts. Lonas showroom ir milzīga audumu izvēle, tāpēc gultu noteikti varēs pieskaņot ikvienam interjeram. Ja gribās apskatīties dzīvē - showroom atrodās Dominā un MC2
Ļoti parocīga arī ir veļas kaste, kas noslēpta zem matrača restēm. Visa gultas uzbūve ir pamatīga un izturīga. Lai to izkustinātu ir vajadzīgs pamatīgs spēks, kas man ļoti patīk, tā kā vēlos justies droši un stabili.

Lonas piedāvā arī dažādus matračus un virsmatračus, kuru izgatavošanas pamatā ir rūpīgs roku darbs. Matračiem ir 60 dienu izmēģinājuma periods un 10 gadu garantija, virsmatračiem 2 gadi.
Lonas.lv maniem sekotājiem piedāvā arī 5% atlaidi, izmantojot kodu "ANETE". Ceru, ka jums tas noderēs un izpalīdzēs.

Lai jums veselīgs miegs un burvīgi sapņi!

Ar sveicieniem,
Anete 

Raksts tapis sadarbībā ar Lonas.lv.
Rakstā izmantotie materiāli.