Vai arī jums gadās tās naktis, kad svaidies no vieniem sāniem uz otriem, no muguras uz vēdera? Un tad galva ir pilna ar domām, kas nelaiž miegā, bet pastāvīgi kurbulē apziņu.😳
Es vispār pēc savas dabas esmu guļava, vienmēr esmu bijusi. Man ir ļoti svarīgi kārtīgi izgulēties, un 8 stundas man ir minimums, lai justos labi un komfortabli. Tomēr, lai arī cik ļoti reizēm nāktu miegs vai vajadzētu aizmigt, tas kā nenāk, tā nenāk.

Šeit būs 5 mani padomi, kā veiksmīgāk ielaisties miegā.


1. Meditācija

Es zinu, ka citiem šis punkts varētu likties savāds, grūts vai nesaprotams, bet tas ir daudz vienkāršāk nekā jūs varētu domāt, un man tas neskaitāmas reizes ir palīdzējis vieglāk aizmigt. Ja savas domas neliek mieru kā mušas, tad varu ieteikt šo guided meditation (sākums 19:12), kas izstāstīs un ievedīs ļoti relaksējošā pludmalē. Citreiz esmu aizmigusi jau pēc pāris minūtēm, citreiz noklausījusies līdz beigām. Bet šī ir laba! Tā arī novērsīs domas, tā kā tajās būs kaut kas jādara.

2. Mantras

Ja domas tik traki nenomoka, tad varu ieteikt klausīties mantras. Tās ar savu mierīgo ritmiskumu atslābina un ieaijā. Sāku tās klausīties pagājušā gada rudenī, kad man bija depresīvs periods, un tās ļoti palīdzēja. Arī Dāvidam tās iepatikās un viņš pat sāka prasīt, lai uzlieku "savu mūziciņu". Manas mīļākās ir šajā playlistē, bet īpaši patīk šī un šī.


3. Nomierinoši aromāti

Visi taču zina, par lavandas nomierinošo efektu! Tā tiešām var palīdzēt atslābināties. Alternatīva smaržu pasaulē būtu arī piparmētras un timiāns. Vari uzpilināt pilienu ēteriskās eļļas uz kādas lupatiņas vai arī uztaisīt/nopirkt auduma maisiņu, kas piepildīts ar kādu no šiem augiem. Maģiskais efekts ir ne tikai smaržā, bet arī tajā faktā, ka tās liek tev elpot dziļāk, kas arī palīdz nomierinināties. Man pašai ir mazs maisiņš ar timiānu, kuru iegādājos no SMU Night Sleep Pillow - Skolēnu Mācību uzņēmuma, kad bija tirdziņš Dominā. Kā arī man ir īpaši man sagatavota ēteriskā eļļa, kuru man izveidoja aromterapeite pēc aromterapijas sesijas.


4. Karsta vanna

Šī ir klasika, bet to noteikti ir vērts pieminēt. Karsta vanna palīdz atslābināt muskuļus, līdz ar to viss ķermenis zaudē saspringumu. Arī šeit man patīk pievienot nomierinošus aromātus - vannas sāli, putas, eļļas, ko nu kuru reizi kārojas. Reizēm iededzu arī eļļas lampiņu, kas piepilda visu telpu ar maigu aromātu.


5. Masāžas paklājiņš

Šīs kādam varētu likties kā neliels moku rīks, bet kad pie tā nedaudz pierod, tā ir īsta svētība! Lai arī pirmajā mirklī ir nedaudz sāpīgi, jau pēc minūtes vai divām mugura, un tad arī viss ķermenis, pasakaini atslābinās. Uz paklājiņa gan drīkst gulēt tikai 20 min, tāpēc tas ir jānoņem no gultas, kad esi pavisam atslābinājies. Bet efekts ir tiešām fantastisks! Esmu tā atslābinājusies, ka jau sāku pavisam iemigt, vēl esot uz paklājiņa. Tas tiešām dara brīnumus. Es lietoju Pranamat, kas ir ražots Latvijā no ļoti kvalitatīviem materiāliem.

Lai labāk iemigtu, svarīgi arī, ko tu dari pirms tam. Labāk izvairīties no ekrāniem stundu pirms gulētiešanas, jo tie ļoti stimulē mūsu prātu (un jo īpaši asa sižeta un šausmu filmas). Arī kafija un citi dzērieni ar kofeīnu var neļaut iemigt, tāpēc es nedzeru kafiju pēc plkst. 17. Citiem arī sportošana iedod papildus draivu, kas var neļaut vēlāk iemigt, tāpēc būtu vērts novērot sava ķermeņa reakciju pret to (man pilnīgi noteikti nāk pēc tam miegs, pat vēl vairāk, tāpēc tas ir individuāli).


Protams, pats pamats labam miegam ir arī labs matracis. Mēs taču miegā pavadām trešo daļu savas dzīves! Tāpēc es vienmēr esmu par to, lai šis laiks ir kvalitatīvi un veselīgi pavadīts. Matracis un gulta tāpēc ir tā mēbele, kur vajag investēt vairāk nekā, piemēram, kumodē, tā kā tas vistiešākājā veidā atstāj iespaidu uz mūsu ķermeni, labsajūtu un arī emocionālo stāvokli visu atlikušo dienu.

Tāpēc es ieteiktu ieskatīties Lonas.lv - viņiem ir plašs matraču un gultu piedāvājums dažādām vajadzībām. Tas ir lietuviešu uzņēmums, kas strādā jau kopš 1993. gada un piedāvā augstu kvalitāti - matraču izgatavošanā pamatā ir rūpīgs roku darbs. Matračiem ir 60 dienu izmēģinājuma periods un 10 gadu garantija, virsmatračiem 2 gadi. Ja gribās apskatīties dzīvē, tad viņiem ir veikals Dominā un MC2.
Lonas.lv maniem sekotājiem piedāvā arī 5% atlaidi, izmantojot kodu "ANETE". Ceru, ka jums tas noderēs un izpalīdzēs.

Es ļoti ceru, ka jums bija noderīgi mani ieteikumi! Noteikti komentāros pastāstiet savus ieteikumus citiem, kā vieglāk aizmigt! Ja ir kādi jautājumi, priecāšos uz tiem atbildēt. Varat arī rakstīt man privāti Instagram vai Facebook.

Lai jums saldi sapņi! 💋


Raksts ir tapis sadarbībā ar Lonas.lv. Atlaižu kods ne tikai dod iespēju iegādāties preci lētāk, bet arī atbalstīs mani, tā kā es saņemšu nelielu % no katra darījuma.