Lielāko daļu septembra nozudu no sociālo tīklu radara. Vēlējos pabūt ar sevi, mājās un pārdomāt dzīvi. Ļaut sev paskatīties uz lietām, cik nu vien iespējams, no malas. Tā teikt, restartēties.
Radošs darbs sniedz lielu gandarījumu un prieku, tomēr var arī pamatīgi izsmelt, tāpēc ir nepieciešama iedvesma un jaunas idejas, lai "nomainītu plati".

Lieta, kuru cītīgi sevī cenšos ieaudzināt, ir kārtīgums. Sirdī esmu minimālists, man patīk tīri laukumi, askētisms un, protams, kārtība. Strādājot par blogeri, dažādu kosmētikas produktu un apģērbu ir tiešām daudz. Tie nemanāmi, bet pamatīgi iekaro milzīgas teritorijas gan manā vannas istabā, gan filmēšanas telpā, kā arī citviet mājā. Āķis šeit ir tajā, ka vēlos produktus tiešām kārtīgi izmēģināt un par tiem pēc tam runāt, bet apģērbu, kas ir foršs gribu pārdot, bet neatrodu laiku tam pieķerties, tāpēc kaudzes sarūk lēnām.

Lielu paldies esmu parādā Jenny Mustard, kura mani fantastiski iedvesmoja mājas reorganizēšanai un pārkārtošanai. Viņa ir maģija! Skatoties viņas video, mājas un dzīves organizēšana man notika ārkārtīgi viegli un ar prieku. Esmu pārkārtojusi un izrevidējusi tiešām visu māju. Vēl atlicis tikai uzņemt dažus video, un varēšu ar vieglu sirdi atvadīties no lietām pavisam. Skatos arī Jenny otru kanālu The Mustards, kuru viņa uzņem kopā ar savu puisi Dāvidu - kāda sakritība! :) Esmu iegājusi lielā fanu zonā, jo ar prieku arī klausos viņu podcast, kas mani tiešām ļoti iepriecina. Man patīk tos klausīties fonā, kamēr fotogrāfēju vai tīru māju.


Kanāls, kas mani absolūti ir iedvesmojis ar savu radošumu, ir Living Big In A Tiny House. Kanāls veltīts tiny house movement, kurā tā veidotājs Bryce apciemo un intervē dažādus cilvēkus, kas ir izvēlējušies dzīvot mazītiņās mājiņās. Tas, cik radoši cilvēki tās iekārto, un, cik maz telpas un resursu īstenībā vajag, mani fascinē bez gala un malas. Šīs mājiņas ir vidēji 20m2 lielas - tātad tiešām mazītiņas, pārsvarā būvētas uz treilera bāzes un lielākā daļa ir ar neatkarīgām komunikācijām. Elektrību saražo saules baterijas, krāsniņu kurina ar malku, plīti ar gāzes baloniņu, ūdeni savāc no lietus un tualete ir komposts. Tas ir tik iedvesmojoši redzēt, cik skaisti, vienkārši un brīvi var dzīvot. Turklāt tas ir lēti un pavisam reāli. Ir kas blakus iekārto nelielu dārziņu un audzē savus augļus un dārzeņus. Tas ir tik skaisti! Laikam lieki minēt, ka arī šim kanālam esmu milzīga fane un esmu mēneša laikā redzējusi jau, khe khem, visas sērijas.  

 


 Pēdējais kanāls manā sarakstā ir Sadhguru - indiešu mistiķis un guru. Viņa atbildes uz vienkāršiem, bet dzīvē svarīgiem jautājumiem, ir viegli saprotamas, tajā pat laikā caurstrāvo tīru viedumu. Tas, ko novērtēju visvairāk, ir viņa realitātes sajūta. Sadhguru runā par dzīves kvalitāti, neaizmirstot visu tās realitāti. Tā nav tukša spriedelēšana, kas neko nedod, kā tikai galvas pamāšanu piekrišanā. Viņa teiktajā ir kaut kas tāds, kas tev tiešām liek aizdomāties un pārdomāt savu rīcību un domas. Tuklāt viņam piemīt lieliska humora izjūta, kas video skatīšanos un klausīšanos padara tikai vēl baudāmāku. Parasti viņa video sašķiroju pēc popularitātes, jo tā iespējams ātri atlasīt video par dažādām tēmām.Es ceru, ka arī jums patiks šie YouTube kanāli. Tie mani ir ārkārtīgi iedvesmojuši un likuši citādāk padomāt par savu dzīvi un to, ko es daru. Kārtību, mieru un ilgtspējību vēl tikai mācos, bet īstie cilvēki vienmēr ir lielisks atbalsts un piemērs. Un ar kaut ko vienmēr ir jāsāk. Neviens nav piedzimis zinot un mākot visu, tāpēc vienmēr kaut kam tavā dzīvē būs pirmā diena, bet bez tās mēs neko nevaram iesākt.

Lai forši,
Anete