Kā var nogurt no liekām lietām! Tāpēc katru sezonu man patīk īztīrīt savu skapi un saprast, kam tur vairs nav jābūt. Iepazīsties ar maniem ieteikumi, kā to izdarīt racionāli un bez sāpēm.


1. iztukšo savu skapi/ kumodi



2. sāc šķirot kategorijās




mājas – ko valkā pa mājām, ej gulēt, valkā, kad slimo, tīri māju, remontē – whatever, bet neaizraujies ar lietām šajā kategorijā, un nemēģini visu novalkāto, bet mīļo, iekļaut šajā kategorijā.


veļa un zeķes - paskaties ar svaigu skatienu, vai tā jau nav novalkāta, deformējusies utt. Reizēm to grūti pamanīt, kad to valkājam dienu no dienas.

basic – vienkāršās lietas, kuras valkā ikdienā. Tās, kas ir garderobes un tērpa pamatā. Balts krekls, neitrāli T-krekli, bītlenes, legingi u.tml.

smart – apģērbi, kas Tev liek izskatīties profesionāli. Žaketes, bikses, svārki, blūzes, kleitas. Viss, ko var valkāt ikdienā, uz darbu un tikšanos.

dressy – burziņi un balles. Skaistās kleitas, topiņi, svārki, bikses – viss, ko velc, kad vēlies īpaši saposties.

funky – apģērbi, kas raksturo tevi, kaut kas ārpus rāmjiem, stilīgās lietas, trendi.

Vari izveidot pati savas kategorijas, kas būs piemērotas tieši tev.


3. katrā kategorijā izvērtē, ko valkā visbiežāk un kāpēc



Meklē līdzīgas lietas un atbrīvojies no tām, kas atkārtojas vai ir novalkātas. Protams, esi godīga pati pret sevi un mēģini atcerēties, kad pēdējoreiz to vilki un kur plāno vilkt.

Svarīgi saprast, kāpēc kaut ko nevalkā – vai tas ir materiāls, krāsa, piegrieztne, izmērs. Tas noteikti ir tāpēc, ka nejūties tajā ērti un/vai pārliecinoši. Ja sāksi apzināties, kas tajos apģērbos tev nepatīk, būs vieglāk no tiem atbrīvoties, turklāt nākamreiz iepērkoties, neatkārtosi to pašu kļūdu.

Redzot visas lietas kopā, būs vieglāk  garderobi reducēt uz tām, kuras tiešām gribi valkāt, un atbrīvoties no apģērbiem, kas traucē.


4. kur likt lieko



valkājamās lietas:
a) māsai, mammai, draudzenei
b) labdarībai – otraelpa.lv, sarkanais krusts u.c.

novalkātās lietas nodod pārstrādei H&M (par maisu saņemsi 10% atlaides kuponu vienas preces iegādei bez atlaides)



Vēl der sev pajautāt, vai šī lieta mani sajūsmina? Vai jūtos tā, ka nevaru vien sagaidīt iespēju to uzvilkt? Nav vērts turēt lietas, kuras tev šķiet neinteresantas.
Varbūt tev ir grūti izlemt un labāk jūties to darot kompānijā, pieaicini kādu neitrālo pusi – draudzeni, māsu, mammu, puisi – un sanāks jautra ballīte J