Kāpēc reizēm mūsu sejas var izskatīties pelēkas, nogurušas un bālas, bet citu reizi burtiski starot, kaut arī atpūta ir bijusi vienlīdz laba? To ļoti bieži nosaka toņi, kurus izvēlamies apģērbā un dekoratīvajā kosmētikā (arī matu krāsās), tāpēc svarīgi ir zināt savu ādas nokrāsu, pieskaņu (angliski undertones) - vai tā ir vēsa vai silta, lai izvēlētos piemērotāko un izceltu savu skaistumu.


Ko nozīmē silta vai vēsa ādas nokrāsa?

Parasti ādas krāsu iedala trijās lielās kategorijās: bāla/ gaiša, vidēja un tumša. Jebkurai ādas krāsai ir sava nokrāsa - silta vai vēsa. Silta ādas krāsa parasti ir vairāk dzeltenīga, kamēr vēsā ir zilāka, rozīgāka. Jebkura āda var izskatīties nedaudz dzeltenīga, jo tajā ir melanīns, bet Tev ir jāskatās, kā tā izskatās kopumā (man ļoti labi noderēja novērtēt savu kaklu un kājas, lai saprastu, ka noteikti esmu dzeltenīga).


Kā noteikt, vai tavai ādai ir silta vai vēsa nokrāsa?


Pirmkārt, pastāv pāris vispārinājumi.

Bāla/ gaiša āda ar vēsu nokrāsu parasti ir vairāk rozā un slikti nosauļojas, parasti apdeg un paliek sarkana. Vidējā ādas krāsa izskatās vairāk rozīga, bet tumšā ir sarkanāka un, kad nosauļota, izskatās bronzīga.
Bāla/ gaiša āda ar siltu nokrāsu parasti ir vairāk dzeltenīga un nosauļojas labi. Vidējie toņi izskatās vairāk persiku krāsas, bet tumšos parasto raksturo kā zeltainus.

Otrkārt, apskaties uz savām vēnām.

Vai tās izskatās zilas vai zaļas? Zilās, protams, ir vēsajiem apakštoņiem, bet zaļās - siltajiem. Zaļas tās izskatās tāpēc, ka dzeltenīgais ādas tonis "sajaucas" ar vēnu zilo krāsu. Es iesaku arī ņemt vērā to, cik plāna un gaiša ir tava āda, jo šī tehnika mani pašu nedaudz mulsināja, tā kā esmu ļoti bāla un mana āda ir plāna.

Treškārt, pielaiko dažādu krāsu apģērbu.

Visvieglāk to izdarīt ar balto. Atrodi sniegbaltu un krēmkrāsas audumu. Kurš izskatās labāk? Vai sniegbaltais izceļ tavu ādu un tu sāc starot vai izskaties bāla ar lieliem lokiem zem acīm? Vai krmkrāsa tavu seju padara siltu un starojošu vai sāc izskatīties pelēka un neizteiksmīga? Domāju, ka jau nojaut - sniegbaltais piestāv vēsajiem toņiem, bet krēmkrāsas - siltajiem. Līdzīgi vari izmēģināt citus toņus, piemēram izvēlies vēsi zaļu (uz zilāku pusi) un silti zaļu (kā salātu zaļu) vai zili sarkano un oranži sarkano.

Ceturtkārt, pielaiko rotaslietas.

Kas tev piestāv labāk - sudrabs vai zelts? Sudrabs un baltie metāli piestāv ādai ar vēsu nokrāsu, bet zelts un dzeltenie metāli - ar silto. Kas liek tev mirdzēt?Vai tomēr grūti noteikt savu ādas nokrāsu?

Pajautā palīdzību kādam cilvēkam no malas - viņi redz to visu savādāk!
Ja neviena nav blakus, tad nofotogrāfē sevi dienas gaismā ar dažādiem tērpiem un rotām. Tā būs sevi vieglāk novērtēt "no malas".
Varbūt tev ir veiksmīgais neitrālais tonis, kurā sajaucas abi? Tas nozīmē, ka vari "lavierēt" starp abiem, jo tev piestāv viss!

Reizēm var būt grūti saprast savu toni, jo mati (dabīgā krāsa) un acis ir siltā tonī, bet āda vēsā vai otrādi. Tad vari valkāt apģērbu, kas izcels tavu ādu, bet acu ēnas, kas liks tavām acīm mirdzēt!

Ņemot šo visu vērā, tev būs daudz vieglāk izvēlēties sev apģērbu, dekoratīvo kosmētiku un matu krāsu.

Varbūt tieši tāpēc viens vai otrs apģērba gabals "īsti nav tavs" un vairāk karājas skapī nekā tiek uzvilkts. Vai acu ēnas tā īsti nelieto, bet pat nevari pateikt, kāpēc. Tie ir tavi gaumes instinkti, kas saka priekšā, ka šie toņi tev neglaimo! Laiks pavasara tīrišanai, vai ne? :)